Viem nastaviť aby mi dovolenku ťahalo do ďalších dní?


Áno. Pokiaľ potrebujete, aby sa prerušenie ďalej “ťahalo” do nasledujúcich dní, dá sa táto možnosť nastaviť priamo v detaile prerušenia.

Je ale potrebné dodržať postupnosť krokov, aby pokračovanie do ďalších dní prebehlo. (príklad postupnosti si uvedieme na prerušení dovolenka).

 1. V časti Zoznamy - Prerušenia si dvojklikom otvoríme prerušenie Dovolenka. Zobrazí sa jej detail, kde označíme atribút “pokračuje v nasledujúcich dňoch” a klikneme na Uložiť.

  image
 2. Keď sme si nastavili prerušenie, je veľmi dôležitá postupnosť zápisu prerušení na termináli.
  Povedzme, že zamestnanec vie, že dnes pracuje posledný deň a od zajtra ide na dovolenku. Je teda potrebné, aby si zapísal na termináli pri príchode do práce “Práca - príchod” a keď skončí v práci tak “Práca - odchod” a vzápätí “Dovolenka - odchod”. Na základe tejto postupnosti zápisov, sa prerušenie Dovolenka zapíše od nasledujúceho dňa a potiahne sa až do dňa, kedy si zamestnanec opäť na termináli nezapíše “Práca - príchod”. (Túto postupnosť prístupov vedia manuálne zapísať cez detail dňa možnosť “pridať prístup” aj admini.)

  V detaile dňa môžeme vidieť, že zamestnanec má korektne ukončenú prácu a v tomto dni si zapísal aj odchod na dovolenku.

  image

  Od nasledujúceho dňa sa mu započítava dovolenka v trvaní podľa nastavení.

  image

  Až po deň, kedy si zamestnanec na termináli nezaznačí príchod do práce. (Po návrate z dovolenky zamestnanci na termináli nezadávajú “Dovolenka - príchod”, stačí len “Práca - príchod”).

  image

Pokiaľ potrebujete nastaviť, aby sa prerušenie automaticky započítalo aj cez víkend, povoľte atribút “pokračuje cez víkend” v detaile prerušenia.

S nastavením pokračuje v nasledujúcich dňoch súvisí aj nastavenie “nepokračovať pri neskorom príchode”.

Hlavná stránka Kontakt

System IS

© 2024 Helpdesk System-IS. All rights reserved.